- Головна /
- Ціни та послуги /
- Апостиль /
- Апостиль за кордоном /
- Апостиль для Азербайджану /
Легалізація документів з/для Азербайджану
Плануючи подорож в іншу країну не для туризму, варто завчасно підготувати всі необхідні вам документи, якими плануєте користуватись за кордоном. Документи треба легалізувати для надання їм юридичної сили в іншій країні. В залежності від країни отримання та використання документів, вимоги і процедура легалізації можуть суттєво відрізнятись.
Легалізація українських документів для Республіки Азербайджан
Отримані в Україні офіційні документи вам треба легалізувати для використання в Азербайджані. Ця Республіка є членом Гаазької конвенції про апостиль, але додатково між Україною та Республікою Азербайджан свого часу було підписано домовленості про надання допомоги в правовому полі на предмет відмови від легалізації офіційних паперів.
Це суттєво спрощую процедуру, оскільки вам не потрібна ані консульська легалізація, ані проставлення штампу апостилю для цієї країни.
Все, що вам достатньо зробити, - це виконати переклад на державну мову Республіки Азербайджан та засвідчити цей переклад у нотаріуса в Україні. Після цього документ можна буде використовувати за призначенням.
Легалізація азербайджанських документів
Підписана угода між нашими країнами є двосторонньою, тобто азербайджанські документи легалізуються для використання в Україні у такий самий спосіб.
Саме у 1993 році між країнами СНД була підписана Мінська Конвенція про допомогу у сфері права. До учасників увійшли і Україна і Республіка Азербайджан. Пізніше у 1997 році відбулись зміни у Конвенції та розширення списку органів юстиції. Пізніше між країнами СНД була підписана нова Кишинівська Конвенція, але наша країна її не ратифікувала, тому опиратись слід саме на мінську.
Апостиль в Азербайджані
Якщо ви плануєте використання азербайджанських документів за межами країн СНД, то процес легалізації ускладняється. Розглянемо більш простий варіант, коли країна призначення є членом Конвенції про апостиль. В такому випадку для легалізації в Азербайджанській Республіці на документи має бути проставлено штамп апостилю.
Це можна зробити або в МЗС, або в Мінюсті, в залежності від виду документу. До Мінюсту треба звертатись, якщо у вас документи з органів суду, з РАЦС, або їх нотаріальні ксерокопії. Всі інші папери легалізуються в МЗС Азербайджану.
Термін дії штампу апостилю не має обмежень, окрім терміну дії оригіналу документу. Апостилізації не підлягають посвідчення особи, паспорт, ділові папери.
Під час процедури апостилізації, уповноважене Міністерство проводить перевірку дійсності підпису та печатки на оригіналі.
Важливо: незважаючи на те, що Німеччина та Косово є членами Гаазької конвенції, для цих країн потрібно застосувати консульську легалізацію.
Термін виконання та ціна
Все залежить від способу легалізації. Переклад з нотаріальним засвідченням можна виконати за два робочі дні, а консульську легалізацію треба очікувати не менше 20 робочих днів.
Ви завжди можете звернутись до нашого бюро легалізації «Legal Key» для належного оформлення документів для Азербайджану.
- Довідка про несудимість
- Апостиль
- Апостиль в Україні
- Апостиль в Мін’юсті України
- Апостиль в Міністерстві закордонних справ України
- Апостиль в Міністерстві освіти України
- Подвійний апостиль
- Апостиль довідки про несудимість
- Апостиль за кордоном
- Апостиль в податковій службі
- Апостиль в міграційній службі
- Апостиль на архівну довідку
- Апостиль на договір купівлі-продажу
- Апостиль на медичний диплом
- Апостиль на рішення суду
- Апостиль на сертифікат лікаря-спеціаліста
- Легалізація документів
- Відновлення документів
- Нострифікація освітніх документів
- Паспортний стіл
- Реєстрація шлюбу за добу в Україні
- Іноземцям
- Нотаріальні послуги
- Бюро перекладів
- Послуги адвоката