- Головна /
- Ціни та послуги /
- Апостиль /
Апостиль документів
Щоб використовувати отримані в Україні документи в інших іноземних країнах, вони повинні мати юридичну силу. Існує певна процедура з цього питання, що складається з таких етапів:
- Спочатку потрібно виконати переклад документа (-ів) державною мовою тієї країни, в яку ці документи адресовані;
- Далі потрібно засвідчити виконаний переклад нотаріально, який підтвердить кваліфікацію перекладача;
- Проставити апостиль – тобто підтвердити, що документ видано установою, яка має право видавати подібні документи.
Апостилювання має різні варіанти. Перший – це консульська легалізація, коли спершу виконується переклад документа, потім цей переклад проходить процедуру нотаріального засвідчення. Далі документи відправляють до Мін’юсту та МЗС України, після цього до консульства. Після проходження всіх установ документ матиме таку ж юридичну силу закордоном, як і в Україні.
Процес консульської легалізації не можна назвати легким, набагато простіше узаконити документи через проставлення апостилю - це можна виконати досить швидко, буквально протягом декількох днів. Також це коштуватиме дешевше, ніж консульська легалізація.
Вибрати апостиль замість консульської легалізації не можна просто за власним бажанням. Проставити апостиль можна лише в тому випадку, якщо документ оформлюється для країни, яка є учасником Гаазької конвенції. Країни-учасники підписали у 1961 році угоду, щоб спростити процедуру документообігу. Для країн, які не приєдналися до конвенції, залишається лише варіант консульської легалізації.
Що підтверджується апостилем? Штампом апостилю підтверджується правомірність підпису та людини, яка його поставила, також можна підтвердити справжність печатки чи штампу. Після апостилювання ви зможете використати документ за кордоном, у тій країні, для якої зроблено апостиль.
Які документи можна апостилювати?
Апостиль можна проставити на наступні документи:
- На документи компаній, наприклад, статут, свідоцтво;
- На документи, засвідчені нотаріально;
- На документи про освіту або проходження спеціальної підготовки;
- На документи з РАЦСу.
Як довго триває проставлення апостилю?
У більшості випадків процедура триває трохи більше двох днів, остаточний термін залежатиме від Міністерства юстиції. Винятком можуть бути освітні документи, для яких потрібно додатково надіслати запит до профільного міністерства. Але навіть у цьому випадку з урахуванням всіх можливих затримок, термін становитиме не більше десяти днів.
У нас ви зможете замовити апостиль за прискореною процедурою, це коштуватиме трохи дорожче, але дозволить укластися в стислий термін.
Як виглядає процедура апостилювання?
Проаналізувавши ситуацію, ви можете помітити, що проставлення апостилю пропонують багато бюро перекладів. Компанії беруть на себе всі запитання, пов’язані з даною процедурою, щоб спростити ситуацію для замовника.
Але засвідчення документів виконується у кабінетах відповідних міністерств. Там перевіряють отриману інформацію, дані, ставлять печатки та передають готові документи назад представнику.
Якщо ви хочете апостилювати диплом, атестат або документ про закінчення профільної підготовки, то вам не обійтись без звернення в МОН.
Для проставлення апостилю на документах із РАЦСу (свідоцтво про народження/шлюб/смерть тощо) слід звернутися до Міністерства юстиції.
В інших випадках потрібно звернутися в Міністерство закордонних справ.
Якщо у вас немає часу та бажання вникати у тонкощі процедури, відвідувати міністерства, ви можете замовити цю послугу у нашому центрі легалізації. Наші професіонали виконають роботу за максимально короткий термін, і ви гарантовано отримаєте бажаний результат.
Приклад апостилю