LegalKey
Міжнародне юридичне
бюро легалізації
замовити дзвінок
RU
  1. Головна /
  2. Блог /
  3. Апостиль на документи старого зразка /

Апостиль на документи старого зразка

Апостиль – це штамп затвердженого зразка і вмісту. Він ставиться безпосередньо на оригінал документа або ксерокопію, яка засвідчена у нотаріуса. Апостилізації підлягають документи, які видані в Україні.

Проте, виникають ситуації, коли громадяни України мають на руках документи, отримані ще з часів СРСР, тобто в іншій країні. І тут виникає питання, де такі документи можна легалізувати через апостиль? В Україні немає єдиної установи, яка займається цим питанням - в залежності від змісту документа, вам необхідно подавати документи в певне Міністерство (МВС, МЗС, МОН, Мінюст) України.

Варіанти легалізації старих документів через апостиль

  1. Для деяких країн підходить варіант апостилю на нотаріальній копії документа, в такому випадку вам не доведеться отримувати документ нового зразка для апостилізації. Проте, такою можливістю треба попередньо поцікавитись в приймаючий країні, щоб уникнути зайвих витрат часу та коштів. Оскільки апостиль засвідчить лише підпис нотаріуса, а не підписанта оригіналу документа.
  2. Якщо апостиль потрібен виключно на оригінал документу, то першочергово потрібно отримати документ нового зразка. Це стосується освітніх документів старого зразка (диплом, атестат, тощо), старих свідоцтв з РАЦС (про шлюб, народження, смерть, розлучення, тощо), та інших документів, які підлягають апостилізації.

Поновити документ потрібно буде і у випадку, якщо оригінал заламіновано, пошкоджено або взагалі втрачено.

Наше бюро «LegalKey» допоможе з легалізацією документів для різних випадків, починаючи з отримання дублікату і закінчуючи штампом апостилю.

LegalKey