LegalKey
Міжнародне юридичне
бюро легалізації
замовити дзвінок
RU
  1. Головна /
  2. Блог /
  3. Легалізації документів через афідевіт /

Легалізації документів через афідевіт

Оформлення документів для закордону через афідевіт необхідне, коли варіанти легалізації через апостиль або консульство неможливі. Прикладом можуть бути випадки, коли документ не містить гербової печаті або оформлений не за затвердженою в Міністерствах України формою.

В українському законодавстві пояснення до терміну «афідевіт» можна знайти лише в Роз'ясненнях Мінюсту від 1 лютого 1998 року, яке відноситься до оформлення документів у нотаріусів від лиця фізичних осіб, установ, компаній України для подальшого їх використання за межами держави. Жодні інші офіційні акти не дають визначень афідевіту.

Афідевіт – це окремий документ на нотаріальному бланку, який відповідно оформлюється у нотаріуса. Афідевіт являє собою заяву, в якій особа під присягою гарантує, що викладена нею інформація є дійсною.

В заяві особа вказує свої персональні дані (ПІБ, місце реєстрації), викладає детальний опис документу, який необхідно легалізувати, в описі потрібно використовувати дієслова «стверджую», «гарантую», «підтверджую», тощо. Опис засвідчуєте своїм підписом.

За надання хибних тверджень особо несе відповідальність перед законом.

Далі нотаріус переносить опис заяви на нотаріальний бланк та засвідчує викладену інформацію своїм підписом та печаткою.

До заяви, як підтвердження, додається і сам документ у вигляді нотаріальної копії.

Використання афідевіту для легалізації

Розглянемо приклад, ви отримали офіційний сертифікат від навчального закладу про закінчення курсів та отримання кваліфікації, сертифікат містить гербову печатку, підпис директора закладу, але він складений не за затвердженою формою і тому в МОН вам відмовлять у легалізації через штамп апостилю. Це стосується і нотаріальної копії такого документу.

В юридичних справах важлива кожна деталь, це правило не оминуло і афідевіт, де навіть порядок листів має значення. Першим має бути нотаріально засвідчена копія оригіналу, другим документом – сам афідевіт на нотаріальному бланку, останнім – документ про апостиль.

Афідевіт можна скласти на будь-який документ, наприклад:

  • Посвідчення особи;
  • Довідки з медичних закладів;
  • Документи від товариств;
  • Перекладені на зарубіжну мову довідки;
  • Всі інші документи, які не мають затвердженої форми;

Також афідевітом можна скористатись нерезидентам для відновлення втрачених документів, але для наших громадян в інших країнах такого варіанту може не бути.

Маючи оформлений афідевіт ви вже можете звернутись в Міністерство юстиції України для проставлення штампу апостилю і у такий спосіб легалізувати ваш документ для подальшого використання за кордоном.

При виконанні легалізації через афідевіт важливо не допустити жодних помилок, оскільки ваші документи не будуть визнані за кордоном.

LegalKey