LegalKey
Міжнародне юридичне
бюро легалізації
замовити дзвінок
RU
  1. Головна /
  2. Блог /
  3. Необхідні документи для одруження за кордоном /

Необхідні документи для одруження за кордоном

В наш час молодь багато подорожує, заводить нові знайомства в інших країнах, час від часу такі знайомства переходять в романтичні стосунки, а згодом виникають плани одружитись з громадянином або громадянкою іншої країни.

Поїздка за кордон для реєстрації шлюбу вимагає попередньої підготовки пакету документів та їх легалізації для законного використання в іншій державі.

Які документи треба підготувати українцям

Ми надаємо лише узагальнений перелік, який може відрізнятись в залежності від вимог конкретної країни.

  • Свідоцтво про народження. У вас має бути оригінал свідоцтва легалізований у відповідності до вимог приймаючої країни. Це може бути апостиль та нотаріальний переклад, подвійний апостиль або легалізація через консульство.
  • Афідевіт (Заява про сімейний стан) – це заява, яка підтверджує факт відсутності шлюбних відносин. Ця довідка засвідчується в нотаріальній конторі при наявності українського паспорта, ІПН та закордонного паспорта, інформація з якого може бути занесена в афідевіт. Така заява/довідка далі проходять процедуру легалізації, як і свідоцтво про народження.
  • Витяг про відсутність судимості в Україні з відповідною легалізацією.
  • Витяг про прописку в Україні – його можуть вимагати в деяких країнах. Отримати можна в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).
  • Свідоцтво про розлучення або рішення суду, якщо ви раніше перебували в шлюбних відносинах. Легалізація цього документу також необхідна за встановленими вимогами.
  • Свідоцтво про смерть, якщо таке трапилось з вашої другою половиною.
  • Якщо ваше прізвище змінювалось протягом життя, ви маєте отримати витяг про зміну прізвища. У випадку, якщо прізвище було змінене за межами нашої країни, у вас мають бути підтверджуючі документи з апостилем від іншої держави, з якими можна вже звертатись до державних установ в Україні.

Всі документи мають бути нового зразка та правильно легалізовані. Ви можете звернутись до нашого бюро легалізації для підготовки пакету документів та їх правильного оформлення для подальшого використання в конкретній країні. Наші спеціалісти мають великий досвід з цих питань, тож ви можете бути впевнені в правильності оформлення всього пакету документів.

Як підготувати документи мешкаючи за кордоном

Якщо у вас немає можливості повернутись в Україну та особисто зайнятись питанням підготовки документів для одруження за кордоном, ви можете оформити довіреність на нашого співробітника, який потім зможе представляти ваші інтереси в Україні в межах наданих йому повноважень зі збору та легалізації необхідних паперів.

Перед початком процедури дуже важливо отримати актуальну інформацію та повний список необхідних документів в установах вашої країни для вступу в шлюб. Наприклад, в одних випадках необхідна консульська легалізація, а в інших достатньо штампу апостилю. В деяких країнах вимагають переклад тільки від акредитованого перекладача, тощо.

LegalKey