LegalKey
Міжнародне юридичне
бюро легалізації
замовити дзвінок
RU
  1. Головна /
  2. Блог /
  3. Отримати РНОКПП /

Отримати РНОКПП

РНОКПП – реєстраційний номер облікової картки платника податків, який складається з десяти цифр та є унікальним для кожного власника. Номер видається одноразово і є постійним протягом всього життя людини. Використовується для платників податків для обліку у фіскальних установах.

Термін РНОКПП широко використовується з 2012 року після набуття чинності Податкового кодексу України, де власне і була використана ця абревіатура. Попередня його назва - ІПН (індивідуальний податковий номер), але більш правильно було говорити індивідуальний ідентифікаційний номер.

Реєстрація у ДПС та отримання податкового номеру є обов'язком для осіб, які є власниками об'єктів оподаткування або мають зобов'язання у сплаті податків чи інших оплат.

Яку інформацію містить номер

У перших 5-ти цифрах зашифрований день народження власника номеру. У більшості випадків – це кількість днів, що минула від дати 31.12.1899р. до дати народження.

Наступні 4 цифри – це послідовний номер особи, яка народилась в цю дату.

Друга з кінця цифра містить інформацію про стать власника. Для чоловіків число непарне, для жінок навпаки.

Остання цифра номеру – це контрольне значення, розраховане за спеціальними формулами.

Цікавий факт: номери близнят не йдуть один за одним, як очікувалось.

Порядок отримання РНОКПП

Для отримання реєстраційного номеру ви маєте подати заяву до ДПС особисто, через посередника по довіреності, по пошті, або отримати РНОКПП онлайн на веб-ресурсі за посиланням cabinet.tax.gov.ua.

Видачою РНОКПП фізичним особам займається ДПС України в місті Києві та її регіональні відділення. Для внесення відомостей в Держреєстр фіз.осіб-платників податків, громадяни України можуть подати підготовлений пакет документів до ДПС за місцем реєстрації або перебування.

Нерезиденти та люди без українського громадянства надають документи тільки в головне управління Податкової. Якщо такі особи мають посвідку на проживання, то окрім головного управління, вони можуть подати документи до філій за місцем мешкання в нашій державі. Про детальний порядок отримання номеру для іноземців ви можете ознайомитись на цій сторінці.

Якщо фізична особа перебуває в іншій країні, то їй доступний варіант передачі документів поштою на адресу Державної податкової служби. Вони мають надати облікову картку/заяву на внесення змін, та копію посвідчення особи, яка є добре читабельною.

При зміні облікових даних власника номеру, він/вона мають протягом 30 днів звернутись до ДПС з заявою на внесення змін в Державному реєстрі. Це стосується зміни імені, прізвища, адреси реєстрації.

Відмова від податкового номеру

У випадках, коли особа відмовляється від отримання РНОКПП (наприклад, через релігійні переконання), то інформація про відмову має бути проставлена у посвідчені особи:

  • В паспорті відмітка ставиться на будь-якій сторінці з 7-ї по 9-ту.
  • В ID-картці на звороті в графі РНОКПП напишуть «Відмова».

При відмові від податкового номеру, його замінить серія та номер паспорту.

Коли людина помирає, то номер не передається нікому іншому і зберігається в архіві з всією інформацією протягом 75 років.

LegalKey