LegalKey
Міжнародне юридичне
бюро легалізації
замовити дзвінок
RU
  1. Головна /
  2. Блог /
  3. З якими країнами не потрібен апостиль /

З якими країнами не потрібен апостиль

Для використання документів з України за кордоном їх потрібно легалізувати через апостиль або консульську легалізацію. Це необхідно для надання їм юридичної сили в інших країнах. Як ми вже зазначали раніше, апостиль може бути використаний лише для країн учасниць Гаазької конвенції від 1961 року, а консульська легалізація для всіх інших країн, які до цього переліку не входять.

Окрім Конвенції про апостиль, яка була підписана в Гаазі, існує ще Мінська конвенція зі своїм окремим списком країн. Вона була вперше закладена у січні 1993 року і Україна підписала договір по допомозі у галузі права по громадським справам. Легалізація документів між країнами Мінської конвенції відсутня і необхідно лише виконати переклад документу на офіційну мову потрібної держави. Здебільшого до складу цієї Конвенції входять країни колишнього СРСР, проте відносини України з деякими державами значно погіршились і угода з ними була скасована, тому радимо уточнювати актуальність списку безпосередньо перед початком процедури визнання. Якщо угода діє, то вам буде достатньо зробити переклад і засвідчити його нотаріально в Україні.

До переліку країн входять:

Азербайджан, Вірменія, Болгарія, Північна Македонія, Угорщина, Грузія (окрім Республіки Абхазії та Південної Осетії), Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Монголія, Польща, Республіка Молдова, Румунія, Сербія, Таджикистан, Узбекистан, Чехія, Естонія.

Раніше до цього переліку входили росія та республіка білорусь.

Незважаючи на умови Мінської конвенції, окремі країни висувають додаткові вимоги до легалізації документів. Наприклад, Чехія потребує переклад документу виключно від акредитованого перекладача в своєму консульстві, Польща приймає документи тільки від присяжного перекладача.

Наш центр легалізації зможе виконати легалізацію для різних країн у потрібний спосіб. У нас ви можете замовити переклад на різні мови, засвідчення перекладу у нотаріуса, проставлення штампу апостилю або легалізацію в консульстві.

LegalKey