- Головна /
- Ціни та послуги /
- Послуги адвоката /
- Дистанційне розлучення /
Дистанційне розлучення
На жаль, через війну в Україні багато сімейних пар вимушені жити окремо, а з часом такі відносини взагалі руйнуються і рано чи пізно може постати питання про розлучення. Кількість розлучень за три роки війни встановлює анти рекорди. Процедура розірвання шлюбу технічно не є складною, але як бути, коли чоловік або дружина перебувають за межами України і не можуть самостійно прийняти в цьому участь?
У вирішенні цього питання допоможе дистанційне розлучення, яке можна виконати двома способами.
Розірвання шлюбу в суді
Такий спосіб розлучення треба застосувати, якщо у сімейної пари є діти до 18 років, суперечки щодо поділу майна або рішення про припинення шлюбу не є взаємним. Розлучення через суд не вимагає особистої присутності чоловіка та дружини в залі суду, а заява до суду може бути подана за довіреністю третьою особою.
Довірителем може виступати як чоловік, так і дружина. Якщо довіритель перебуває в іншій країні, то довіреність треба оформити в консульстві України чи посольстві, або у нотаріуса за кордоном. Якщо довіреність робиться у нотаріуса, то її також треба належним чином легалізувати. Оригінал довіреності відправляється в Україну та, за необхідності, робиться переклад на українську мову.
Якщо рішення про розлучення взаємне, то в суді представляти інтереси подружжя може один представник – це дає змогу зменшити витрати на розлучення.
Дистанційне розлучення через ДРАЦС
Розлучення через ДРАЦС підходить для сімейних пар без неповнолітніх дітей і у випадку спільної згоди на розлучення. Для розірвання шлюбу через Державний реєстр актів цивільного стану потрібно:
- Чоловік або дружина, дивлячись хто фізично перебуває в Україні, має особисто подати заяву про розлучення в будь який відділ ДРАЦС за місцем проживання;
- Додатково подається оригінал свідоцтва про одруження, український паспорт, заяву про розлучення від іншого члена подружжя, який перебуває поза межами України.
Заяви про розлучення оформлюються на спеціальному бланку встановленої форми. Радимо попередньо проконсультуватись в РАЦС стосовно змісту заяви і тільки після цього складати її.
Заява на розлучення з-за кордону має бути складена та засвідчена нотаріально в країні перебування. Для такої заяви зазвичай потрібен переклад на українську мову та легалізація – це буде залежати від конкретної країни. Якщо один з членів подружжя перебуває за кордоном на законних підставах, то заява може бути складена в консульстві або посольстві без додаткової легалізації і перекладу.
Термін дистанційного розлучення через ДРАЦС може тривати близько місяця, після чого один з членів подружжя має з'явитись для отримання оригіналу свідоцтва про розлучення. Інший екземпляр буде відправлено за кордон на вказану адресу.
Ви можете звернутись до бюро «Legal Key» для вирішення питання дистанційного розлучення. Ми допоможемо вам підготувати необхідний пакет документів, виконаємо легалізацію, виступимо в якості представника в суді та надамо повний супровід в цій справі.