LegalKey
Міжнародне юридичне
бюро легалізації
замовити дзвінок
RU

Тонкощі отримання ID картки

На думку більшості громадян України, паспорти зразка 1994 року вже давно застаріли як технічно, так і морально. Тому сьогодні багато українців серйозно замислюються над отриманням ID карти, яка є альтернативою звичному для всіх посвідченню особи.

+380 66 574 8069
+380 66 090 7718
замовити дзвінок

Хто має право на оформлення?
Усі бажаючі мати на руках пластиковий паспорт можуть запросто його отримати, хоча процедура не є обов'язковою, але з огляду на прогнози експертів, вже до кінця 2022 року старі зразки посвідчень будуть повністю замінені на ID карти, тому слід поспішити. Перший документ дозволено отримувати людям, які досягли 14-річного віку, але зразок видається лише на 4 роки, оскільки обличчя юних громадян за такий проміжок може змінюватися. Наступну особисту карту оформляють у 18 років, її термін дії також обмежений, він становить 10 років. У момент проходження необхідних інстанцій людина самостійно вирішує, чи необхідно буде вносити такі біометричні дані, як підпис чи фото. У разі відмови від доповнень на паспорті сучасного типу проставляється спеціалізована позначка.

На пластикову картку вдасться внести безліч даних, а саме:

 1. П.І.Б українською та латинською мовами.
 2. Дата народження і стать людини.
 3. Громадянство, країна.
 4. Місце народження.
 5. Номер документа.
 6. ІПН.
 7. Оцифроване фото.
 8. Дата видачі ID картки та термін її дії.
 9. Назва та код організації, що займається оформленням паспорта.
 10. Індивідуальний номер Єдиного реєстру громадян.
 11. Підпис електронного зразка.

Які документи потрібно зібрати?

Неповнолітні українці повинні підготувати свідоцтво про народження, ІПН або довідку про відмову в одержанні із зазначенням причини, посвідчення особи батьків або одного з них. У ситуаціях, коли на момент народження дитини батько не був громадянином країни, потрібно підтвердити громадянство неповнолітнього. У кожному конкретному випадку перелік документації може бути доповнений та складатися з кількох пунктів, тому попередня консультація не завадить.

При зміні прізвища, втрати посвідчення особи або інших неприємних ситуаціях, що трапляються з людьми, оформлення ID картки відбувається з урахуванням загальноприйнятих вимог, встановлених державною владою. Замінити документ доводиться не тільки при досягненні певного віку або наприкінці терміну дії картки, посвідчення особи може деформуватися, бути вкраденим або втраченим, зміна прізвища також є приводом для отримання ID картки. Перевипуск паспорта потрібен у ситуаціях, коли, вносячи дані, фахівцями припустилися помилки або людина вирішила додати нову інформацію про себе. Перелік довідок складається в індивідуальному порядку.

Відправте запит
Яка послуга вас цікавить? *
Ваше ім’я *
Номер телефону або Email *
Коментар (за бажанням)
Ваш запит буде оброблено в робочий час: Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Чому обирають нас
200+
задоволених клієнтів
Широкий спектр послуг
Команда професіоналів
Робота по всій Україні