LegalKey
Міжнародне юридичне
бюро легалізації
замовити дзвінок
RU

Рішення суду про розірвання шлюбу

Процедура витребування судового рішення, в тому числі і про розірвання шлюбних відносин, в Україні регламентується законодавчими актами:

+380 66 574 8069
+380 66 090 7718
замовити дзвінок
 1. Закон України про доступ до рішень суду;
 2. Закон України про устрій суду та статус суддів;
 3. ЦПКУ (Цивільно правовий кодекс України).

Учасники судового процесу після винесення рішення (повного чи скороченого), можуть отримати його копію. Якщо судове рішення мало скорочений вигляд, то копія повного буде надіслана учасникам суду на протязі 2-х днів.

Судове рішення також може бути отриманим представником одного з учасників судового процесу – в цьому випадку сам учасник вже не отримує копію повторно.

Якщо учасник(и) судового процесу не мали змоги бути присутніми на засіданні, то рішення можна отримати рекомендаційним листом на адресу реєстрації в Україні в продовж 2-х днів.

Отримання судового рішення про розлучення

В Україні працює держреєстр рішень суду, який підтримується та регулюється судовою адміністрацією. Учасники судового процесу мають право на доступ до судових рішень з реєстру, для їх пошуку, перегляду, друку.

Щоб отримати рішення суду про розлучення, потрібно написати заяву-звернення до судового органу про видачу копії. Зміст заяви має містити наступну інформацію:

 • ПІБ заявника, адреса реєстрації або місцезнаходження;
 • Назва суду;
 • № справи, ПІБ судді;
 • Зміст прохання;
 • Дата та підпис.

Якщо бажаєте отримати судове рішення про розірвання шлюбу в електронному вигляді – вкажіть в заяві бажаний Email.

Копія або оригінал рішення – в чому різниця?

Після винесення судового рішення, його оригінал зберігається в одному екземплярі і не може бути виданий будь-кому, оскільки є частиною судової справи та зберігається в органах судочинства.

Учасники суду мають право отримувати тільки копії судового рішення про розлучення.

На копії ставиться:

 • печатка суду, що робить копію юридично значимою;
 • на документі  може бути напис «КОПІЯ»;
 • якщо вам потрібен підпис судді на документі, то вкажіть про це в заяві. За замовчуванням підпис судді не ставиться. Підпис судді має бути для подальшої апостилізації документу.

Правильно підготовлена заява на отримання рішення про розірвання шлюбу дуже важлива процедура. Тому слід звернутись за цією послугою до спеціалістів нашого бюро легалізації.

Ви можете запросити необхідну кількість копій рішення, проте за кожну копію доведеться оплатити судовий збір.

Отримавши копію рішення для подальшого проставлення апостилю, переконайтесь що є печатка суду і її розбірливо видно, є підпис судді. Оскільки справжність підпису та печатки перевіряються при легалізації документу.

Ми не рекомендуємо отримувати одну копію з суду та робити з неї нотаріально засвідчені копії самостійно, оскільки на таких копіях не буде мокрої печатки з суду.

Кому може бути видане судове рішення

Правом на отримання копії судового рішення мають безпосередньо учасники судового процесу, а також інші особи, якщо рішення суду може вплинути на їх права, обов'язки та інтереси. Такі треті особи в заяві мають чітко обґрунтувати свою позицію і пояснити, навіщо їх потрібне рішення. За результатами розгляду заяви, документ може бути видано або ні.

Отримати копію рішення може також сімейний адвокат або це можна доручити іншій особі, на основі нотаріальної довіреності.

Відправте запит
Яка послуга вас цікавить? *
Ваше ім’я *
Номер телефону або Email *
Коментар (за бажанням)
Ваш запит буде оброблено в робочий час: Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Чому обирають нас
200+
задоволених клієнтів
Широкий спектр послуг
Команда професіоналів
Робота по всій Україні