- Головна /
- Ціни та послуги /
- Реєстрація шлюбу за добу в Україні /
Реєстрація шлюбу за добу в Україні
Як правило, між днем подання заяви до РАЦСу до дня одруження виділяється достатньо часу, щоб молодята могли все обдумати, узгодити і бути готовими до реєстрації шлюбу. Зазвичай, цей термін становить від місяця.
У нашому світі, де всі поспішають, де час негайно летить, де люди можуть подорожувати по всьому світу, отримувати масу корисної інформації, навчатися та вдосконалюватися, зростає попит на послугу швидкої реєстрації шлюбу. Попит породжує пропозицію і у 2016 р. у нашій країні було запущено проект «Шлюб за добу».
Давайте розберемося, що це за послуга, як нею скористатися на практиці та які умови отримання.
Які умови для отримання послуги «Шлюб за добу»?
Для замовлення послуги «Шлюб за добу» потрібно надати нам деякі документи. Перелік цих документів залежить від громадянства молодих людей, для українців та іноземців список відрізнятиметься.
Якщо майбутнє подружжя громадяни України:
- Паспорти подружжя;
- ІПН подружжя;
- Довідка про сімейний стан, яка підтверджує, що ніхто не одружений на даний момент;
- Чек про оплату державного мита.
У чоловіків також можуть вимагати військовий квиток, який свідчить про перебування на військовому обліку.
Відповідно до закону України, за взаємною згодою пари, вони можуть отримати направлення на медичний огляд, щоб бути обізнаними про наявність хвороб або їхню повну відсутність.
Важливо пам'ятати, що список документів для оформлення шлюбу не відрізняється від списку для стандартної процедури. Відмінності лише у ціні за послугу через терміновість проведення всіх процесів.
Оформити процедуру реєстрації шлюбу в Україні пара може в будь-якому РАЦСі, незалежно від місця проживання чи фактичної реєстрації.
Яка ціна одруження за добу?
Процес реєстрації шлюбу обов'язково має бути оплачений. І чим швидше ви бажаєте створити сім'ю, тим дорожче це коштуватиме. Державне мито буде тим вищим, чим менше часу потрібно від подання заяви до моменту реєстрації, також не забуваємо про витрати на додаткові моменти, що супроводжують весь процес реєстрації шлюбу.
Умовно можна виділити такі витрати:
- державне мито;
- вартість послуг РАЦСу;
- комісія компанії-організатора урочистих заходів;
- юридичний супровід.
Важливо знати, що в Україні є знижки на оплату державних послуг для певних категорій населення: люди з інвалідністю, люди пенсійного віку, УБД та інші соціально незахищені верстви населення.
Які є обмеження у процедурі «Шлюб за добу»?
Однієї лише відповіді «так» від молодят не достатньо, щоб одружитися. Насправді можна зіткнутися з деякими юридичними або бюрократичними труднощами, через які реєстрація шлюбу стане неможливою:
- Не можна реєструвати шлюб родичам;
- Створити сім’ю можна лише після досягнення певного віку (18 років для чоловіків та 17 років для жінок);
- На момент подання заяви один з молодят або обидва є одруженими;
- Немає жодного з потрібних документів для оформлення процедури;
- Чоловік та жінка повинні мати прописку;
Щоб уникнути неприємних моментів, краще заздалегідь перевірити усі документи. Так ви заощадите час та нерви в майбутньому.